Zabezpieczenia WhatsApp

Prywatność i bezpieczeństwo są częścią naszego DNA

Od samego początku budujemy WhatsApp, aby ułatwić Ci pozostanie w kontakcie z najbliższymi, aby umożliwiać ludziom dzielenie się informacjami podczas klęsk żywiołowych, pomóc w połączeniu rozdzielonych rodzin, czy podczas wędrówek w poszukiwaniu lepszego życia. Niektóre z najbardziej osobistych wydarzeń dzielonych jest przez WhatsApp, dlatego też wbudowaliśmy pełne szyfrowanie w najnowszą wersję naszej aplikacji. Pełne szyfrowanie wiadomości, zdjęć, filmów, wiadomości głosowych, dokumentów i połączeń zapobiega przed ich wpadnięciem w niepowołane ręce.

Domyślne bezpieczeństwo

Pełne szyfrowanie w WhatsApp dostępne jest, kiedy zarówno Ty, jak i osoby z którymi się komunikujesz, korzystacie z najnowszej wersji aplikacji. Wiele komunikatorów szyfruje wiadomości jedynie pomiędzy Tobą i samymi sobą. W WhatsApp natomiast, pełne szyfrowanie zapewnia, że tylko Ty i osoba, z którą się komunikujesz, możecie odczytać wysłane treści, i nikt poza Wami, nawet WhatsApp. Twoje wiadomości zabezpieczone są jakby unikatowym zamkiem, do którego jedynie odbiorca i Ty macie specjalny klucz umożliwiający otworzenie i przeczytanie wiadomości. Dla dodatkowego zabezpieczenia, zamek i klucz jest inny dla każdej wysyłanej wiadomości. Wszystko to dzieje się automatycznie: nie ma konieczności włączania żadnych ustawień ani zakładania specjalnych sekretnych czatów, aby bezpiecznie się komunikować.

Mów swobodnie

Połączenia WhatsApp pozwalają Ci rozmawiać z rodziną i znajomymi, nawet jeśli znajdują się oni w innych krajach. Tak samo jak wiadomości, Połączenia WhatsApp są w pełni zaszyfrowane, co oznacza, że WhatsApp ani osoby trzecie nie mogą ich odsłuchać.

Wiadomości zostają z Tobą

Twoje wiadomości powinny pozostać w Twoich rękach. Dlatego też w WhatsApp nie przechowujemy żadnych wiadomości na naszych serwerach po ich dostarczeniu, a ich pełne zaszyfrowanie zapewnia, że WhatsApp ani osoby trzecie nie mogą ich odczytać.

Przekonaj się!

W WhatsApp możesz sprawdzić, czy połączenia, które wykonujesz oraz czy wiadomości, które wysyłasz są w pełni zaszyfrowane. Spójrz na wskaźnik w informacjach o kontakcie lub grupie.

Poznaj szczegóły

Zapoznaj się z technicznymi szczegółami pełnego szyfrowania pełnego szyfrowania WhatsApp, opracowanego we współpracy z Open Whisper Systems.