Zabezpečení WhatsApp

Ochranu soukromí a bezpečnosti máme zakořeněnou v naší DNA

Již od prvního dne jsme budovali WhatsApp s cílem pomáhat vám udržet kontakt s přáteli, sdílet životně důležité informace během přírodních katastrof, znovu se spojit se ztracenými rodinnými příslušníky, nebo na cestě za lepším životem. Prostřednictvím aplikace WhatsApp jsou sdíleny vaše nejosobnější momenty, a právě proto jsme do nejnovějších verzí naší aplikace zabudovali koncové šifrování. Koncové šifrování brání tomu, aby vaše zprávy, fotky, videa, hlasové zprávy, dokumenty a hovory skončili v nesprávných rukou.

Bezpečnost ve výchozím nastavení

Koncové šifrování v aplikaci WhatsApp je přístupné, pokud vy i lidé, kterým posíláte zprávy, mají nejnovější verzi naší aplikace. Mnohé aplikace na posílání zpráv šifrují zprávy pouze mezi nimi a vámi, ale koncové šifrování v aplikaci WhatsApp zajišťuje, že jenom vy a osoba, se kterou komunikujete, můžete číst odeslaný obsah. A nikdo jiný, dokonce ani WhatsApp. Děje se tak, protože vaše zprávy jsou zabezpečeny zámkem a klíč na odemčení a přečtení zpráv máte pouze vy a příjemce zprávy. Každá odeslaná zpráva má kvůli zvýšené bezpečnosti unikátní zámek a klíč. Tohle všechno se děje automaticky: pro zabezpečení svých zpráv nemusíte zapínat žádné nastavení nebo vytvářet speciální tajné chaty.

Mluvte svobodně

Volání WhatsApp vám umožňují mluvit s přáteli a rodinou i když jsou v jiné zemi. Přesně tak jako vaše zprávy, i hovory WhatsApp jsou koncově šifrovány. To znamená, že WhatsApp ani třetí strany je nemohou poslouchat.

Zprávy zůstávají u vás

Zprávy by měly být ve vašich rukou. Proto WhatsApp vaše zprávy po doručení neukládá na svých serverech. A koncové šifrování znamená, že WhatsApp ani třetí strany je tak jako tak nemohou číst.

Přesvědčte se

WhatsApp vám umožňuje zkontrolovat, zda jsou vaše hovory a odeslané zprávy opatřeny koncovým šifrováním. Jednoduše se podívejte na indikátor v informacích o kontaktu nebo o skupině.

Zjistěte si detaily

Přečtěte si podrobné technické vysvětlení koncového šifrování v aplikaci WhatsApp, vyvinutého ve spolupráci s Open Whisper Systems.