Pridajte sa k tímu WhatsApp
WhatsApp je najrýchlejšie rastúcou komunikačnou spoločnosťou na svete s vyše miliardou aktívnych používateľov po celom svete. Pomáhame spájať dohromady kamarátov, rodiny, komunity, futbalové tímy, lekárov, dobrodruhov a milióny ďalších. A ešte len začíname. Hľadáme najlepších ľudí, ktorí prispejú k rozšíreniu a podpore tejto neuveriteľnej komunity používateľov. Aplikácia WhatsApp je hodnotená ako jedna z 25 najsťahovanejších aplikácií App Storu vo viac než 100 krajinách a v obchode Google Play zaznamenala vyše miliardu stiahnutí.

WhatsApp is proud to be an Equal Employment Opportunity and Affirmative Action employer. We do not discriminate based upon race, religion, color, national origin, sex, sexual orientation, gender identity, age, status as a protected veteran, status as an individual with a disability, or other applicable legally protected characteristics. Click here to read Equal Employment Opportunity is the Law.

We are committed to providing reasonable accommodations for qualified individuals with disabilities and disabled veterans in our job application procedures. If you need assistance or an accommodation due to a disability, you may contact us at accommodations-ext@fb.com or you may call us at +1 650 308 7837.

WhatsApp participates in the E-Verify program in certain locations, as required by law.