הצטרף/י אל WhatsApp
WhatsApp היא דרך מהירה, פשוטה ובזמן-אמת כדי לדבר עם כל אחד בכל העולם. מעל מליארד אנשים ביותר מ-180 מדינות משתמשים ב-WhatsApp כדי לשמור על קשר עם חברים ומשפחה, בכל זמן ובכל מקום. WhatsApp לא רק ניתנת חינם אך גם זמינה במגוון רחב של מכשירי סלולר ובאזורים עם קישוריות נמוכה — אשר מאפשרת נגישות ובזמן-אמת בכל מקום שתהיה. זוהי דרך פשוטה ובטוחה כדי לשתף את הרגעים האוהבים עליך, לשלוח מידע חשוב או סתם להתעדכן עם חבר. WhatsApp עוזרת לאנשים להתחבר ולשתף לא משנה היכן הם נמצאים בעולם.

WhatsApp is proud to be an Equal Employment Opportunity and Affirmative Action employer. We do not discriminate based upon race, religion, color, national origin, sex (including pregnancy, childbirth, or related medical conditions), sexual orientation, gender identity, gender expression, age, status as a protected veteran, status as an individual with a disability, genetic information, or other applicable legally protected characteristics. We also consider qualified applicants with criminal histories, consistent with applicable federal, state and local law. You may view Facebook’s Pay Transparency Policy and Equal Employment Opportunity is the Law notice by clicking on their corresponding links. Additionally, WhatsApp participates in the E-Verify program in certain locations, as required by law.

WhatsApp is committed to providing reasonable accommodations for candidates with disabilities in our recruiting process. If you need any assistance or accommodations due to a disability, please let us know at accommodations-ext@fb.com.