Přidejte sa k tímu WhatsApp
WhatsApp je nejrychleji rostoucí komunikační společností na světě s více než miliardou aktivních uživatelů po celém světě. Pomáháme spojovat dohromady kamarády, rodiny, komunity, fotbalové týmy, lékaře, dobrodruhy a miliony dalších. A teprve začínáme. Hledáme nejlepší lidi, kteří přispějí k rozšíření a podpoře této neuvěřitelné komunity uživatelů. Aplikace WhatsApp je hodnocena jako jedna z 25 nejstahovanějších aplikací App Storu ve více než 100 zemích a v obchodě Google Play zaznamenala přes miliardu stažení.

WhatsApp is proud to be an Equal Employment Opportunity and Affirmative Action employer. We do not discriminate based upon race, religion, color, national origin, sex, sexual orientation, gender identity, age, status as a protected veteran, status as an individual with a disability, or other applicable legally protected characteristics. Click here to read Equal Employment Opportunity is the Law.

We are committed to providing reasonable accommodations for qualified individuals with disabilities and disabled veterans in our job application procedures. If you need assistance or an accommodation due to a disability, you may contact us at accommodations-ext@fb.com or you may call us at +1 650 308 7837.

WhatsApp participates in the E-Verify program in certain locations, as required by law.