Liitu WhatsApp'iga
WhatsApp on kiire, lihtne ja usaldusväärne vahend rääkimaks kõikidega üle maailma. Üle miljardi inimese rohkem kui 180. riigis kasutab WhatsApp'i, et pidada ühendust sõprade ja perega ükskõik millal ja ükskõik kus. WhatsApp pole mitte ainult tasuta, vaid ka saadaval mitmete mobiiltelefonide jaoks ka nõrga ühendusega piirkondades — mis teeb selle ligipääsetavaks ja usaldusväärseks igal pool. See on lihtne ja turvaline viis oma lemmikhetkede jagamiseks, olulise info saatmiseks või sõpradega suhtlemiseks. WhatsApp aitab inimestel sidet pidada ja jagada ükskõik kus nad ka parasjagu ei viibiks.

WhatsApp is proud to be an Equal Employment Opportunity and Affirmative Action employer. We do not discriminate based upon race, religion, color, national origin, sex (including pregnancy, childbirth, or related medical conditions), sexual orientation, gender identity, gender expression, age, status as a protected veteran, status as an individual with a disability, genetic information, or other applicable legally protected characteristics. We also consider qualified applicants with criminal histories, consistent with applicable federal, state and local law. You may view Facebook’s Pay Transparency Policy and Equal Employment Opportunity is the Law notice by clicking on their corresponding links. Additionally, WhatsApp participates in the E-Verify program in certain locations, as required by law.

WhatsApp is committed to providing reasonable accommodations for candidates with disabilities in our recruiting process. If you need any assistance or accommodations due to a disability, please let us know at accommodations-ext@fb.com.