Наскрізне шифрування

Конфіденційність та безпека закладені в нашій ДНК, тому ми використовуємо наскрізне шифрування в останніх версіях нашого додатку. Використання наскрізного шифрування означає, що ваші повідомлення, фотографії, відео, голосові повідомлення, документи, статуси та дзвінки захищені від потрапляння до чужих рук.

Дізнайтеся більше про Статус WhatsApp на: Android | iPhone | Windows Phone

Наскрізне шифрування доступне, коли ви і люди, з якими ви обмінюєтеся повідомленнями, використовуєте останні версії WhatsApp.

Наскрізне шифрування в WhatsApp гарантує, що тільки ви і людина, з якою ви спілкуєтеся, можете прочитати вміст, а ніхто інший, навіть WhatsApp. Ваші повідомлення захищені унікальним замком. Тільки в одержувача і у вас є спеціальний ключ, необхідний, щоб розблокувати і прочитати ваші повідомлення. Для додаткового захисту кожне повідомлення, яке ви надсилаєте, має унікальний замок і ключ. Все це відбувається автоматично: вам не потрібно налаштовувати параметри або створювати спеціальні таємні бесіди, щоб забезпечити захист ваших повідомлень.

Важливо: Наскрізне шифрування завжди активовано, якщо всі сторони використовують останню версію WhatsApp. Відключити наскрізне шифрування неможливо.

Що означає екран "Підтвердити код безпеки" у розділі Дані контакту?

У кожної бесіди є свій код безпеки, який використовується для підтвердження шифрування ваших дзвінків та повідомлень, які ви надсилаєте до бесіди.

Примітка: Процес перевірки необов'язковий і використовується тільки для підтвердження того, що повідомлення, які ви надсилаєте, зашифровані.

Цей код можна знайти у розділі Дані контакту - QR-код або 60-ти значний номер. Подібні коди унікальні для кожної бесіди. Учасники бесіди можуть порівняти коди для підтвердження, що повідомлення, які ви надсилаєте до бесіди, зашифровані. Код безпеки - це видима версія спеціального ключа між вами та вашим співрозмовником. Не хвилюйтеся, це не повна версія самого ключа, він завжди тримається в таємниці.

Щоб підтвердити шифрування бесіди

  1. Відкрийте бесіду.
  2. Натисніть на ім'я контакту, щоб відкрити екран Дані контакту.
  3. Натисніть на Шифрування для перегляду QR-коду і 60-ти значного номеру.

Якщо ви і ваш контакт перебуваєте поруч один з одним, один із вас може просканувати QR-код іншого або візуально порівняти 60-ти значний номер. Якщо ви просканували QR-код, і код дійсно ідентичний, то ви побачите зелену галочку. Оскільки коди збігаються, то ви можете бути впевнені, що ніхто не зможе перехопити ваші повідомлення або дзвінки.

Якщо коди не збігаються, то, швидше за все ви просканували код іншого контакту або інший номер телефону. Якщо ваш контакт нещодавно перевстановив(-ла) WhatsApp або змінив(-ла) пристрій, ми рекомендуємо вам оновити код, надіславши нове повідомлення, а потім просканувати код.

Ознайомтеся з більш детальною інформацією про зміну коду безпеки в даній статті FAQ.

Якщо ви і ваш контакт перебуваєте не поруч один із одним, ви можете відправити йому(їй) 60-ти значний номер. Як тільки він(-она) отримає свій код, йому(їй) необхідно записати його, а потім візуально порівняти з 60-ти значним номером, який з'явиться на екрані Дані контакту в розділі Шифрування. Для Android, iPhone і Windows Phone, ви можете використовувати кнопку Поділитися на екрані QR-коду/60-ти значного номеру, щоб надіслати 60-ти значний номер по SMS, електронній пошті і т.д.

Я бачу, що надіслані повідомлення не зашифровані

Цілком можливо, що коли ви натиснете на Шифрування в розділі Дані контакту/групи, то отримаєте повідомлення, що надіслані повідомлення не зашифровані. У такому випадку цілком ймовірно, що вам або вашому контакту потрібно оновити WhatsApp до останньої версії. Після того, як всі учасники групи або ваш співрозмовник в індивідуальній бесіді оновили WhatsApp до останньої версії, то в бесіді з'явиться сповіщення, що повідомлення зашифровані.

Для докладнішої інформації, будь ласка, ознайомтеся зі статтею Безпека в WhatsApp.

Хай щастить,
Служба підтримки WhatsApp