WhatsApp Hakkında

Uygulamamız

180'den fazla ülkede 1 milyardan fazla kişi arkadaşları ve ailesiyle, her zaman ve her yerde iletişimde olmak için WhatsApp1 kullanıyor. WhatsApp ücretsizdir 2 ve dünyanın her yerindeki telefonlarda kullanılabilen kolay, güvenli, güvenilir bir mesajlaşma ve arama hizmeti sunar.

1 Evet, WhatsApp ismi, What's Up ifadesinin bir kelime oyunudur.

2 Veri ücreti uygulanabilir.

Misyonumuz

WhatsApp, SMS'e bir alternatif olarak başladı. Ürünümüz şu anda; sesli aramaya ek olarak, metin, fotoğraf, video, belge ve konum gibi pek çok değişik tipte medyayı alıp göndermeyi destekliyor. Mesajlarımız ve aramalarımız uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır, yani WhatsApp da dahil olmak üzere hiçbir üçüncü kişi onları okuyamaz veya dinleyemez. Her ürün kararımızın arkasında, dünyanın herhangi bir yerindeki insanların engelsiz bir şekilde iletişim kurmasını sağlama isteğimiz vardır.

Ekibimiz

WhatsApp, önceden Yahoo'da toplam 20 yıl geçiren Jan Koum ve Brian Acton tarafından kuruldu. WhatsApp 2014'te Facebook'a katıldı, ama tüm dünyada hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışan bir mesajlaşma hizmetini geliştirme amacına odaklanmak için ayrı bir uygulama olarak çalışmaya devam ediyor.