O WhatsApp

Naša aplikácia

Viac než miliarda ľudí vo viac ako 180 krajinách používa aplikáciu WhatsApp1 na komunikáciu s priateľmi a s rodinou - kedykoľvek a kdekoľvek. WhatsApp je zadarmo2 a ponúka jednoduché, bezpečné a spoľahlivé posielanie správ a volania dostupné na telefónoch po celom svete.

1 A áno, názov WhatsApp je slovnou hrou s anglickou frázou What's Up - Čo sa deje.

2 Dátové pripojenie môže byť spoplatnené.

Naša misia

WhatsApp začala ako alternatíva k správam SMS. Náš produkt dnes podporuje posielanie a prijímanie rozmanitých médií: text, fotky, videá, dokumenty, polohu, ako aj hlasové hovory. Naše hovory a správy sú zabezpečené šifrovaním počas celého spojenia. To znamená, že WhatsApp ani tretie strany ich nemôžu čítať alebo počúvať. Za každým produktovým rozhodnutím je naše prianie umožniť ľuďom kdekoľvek na svete komunikovať bez obmedzení.

Náš tím

WhatsApp založili Jan Koum a Brian Acton, ktorí predtým strávili celkovo 20 rokov v spoločnosti Yahoo. Spoločnosť WhatsApp sa v roku 2014 pripojila k Facebooku, ale naďalej pokračuje v činnosti ako samostatná aplikácia s jasným cieľom budovať službu na posielanie správ, ktorá funguje rýchlo a spoľahlivo kdekoľvek na svete.