O WhatsApp

Naše aplikace

Více než miliarda lidí ve více než 180 zemích používá aplikaci WhatsApp1 na komunikaci s přáteli a s rodinou - kdykoli a kdekoli. WhatsApp je zdarma2 a nabízí jednoduché, bezpečné a spolehlivé posílání zpráv a volání dostupné na telefonech po celém světě.

1 A ano, název WhatsApp je slovní hrou s anglickou frází What'Up - Co se děje.

2 Datové připojení může být zpoplatněno.

Naše mise

Aplikace WhatsApp začala jako alternativa ke zprávám SMS. Náš produkt dnes podporuje posílání a přijímání rozmanitých médií: text, fotografie, videa, dokumenty, polohu, jakož i hlasové hovory. Naše hovory a zprávy jsou zajištěny koncovým šifrováním. To znamená, že WhatsApp ani třetí strany je nemohou číst nebo poslouchat. Za každým produktovým rozhodnutím je naše přání umožnit lidem kdekoliv na světě komunikovat bez omezení.

Náš tým

WhatsApp založili Jan Koum a Brian Acton, kteří předtím strávili celkem 20 let ve společnosti Yahoo. Společnost WhatsApp se v roce 2014 připojila k Facebooku, ale nadále pokračuje v činnosti jako samostatná aplikace s jasným cílem budovat službu na posílání zpráv, která funguje rychle a spolehlivě kdekoliv na světě.