WhatsApp'a Katılın
WhatsApp, 1 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en hızlı büyüyen iletişim şirketidir. Arkadaşların, ailelerin, toplulukların, futbol gruplarının, fırtına avcılarının ve milyonların bir araya gelmesine yardımcı oluyoruz. Bu sadece bir başlangıç. Bu inanılmaz kullanıcı topluluğunu büyütmek ve desteklemek için en iyi bireyleri arıyoruz. WhatsApp, Apple Store'da 100'den fazla ülkede en çok indirilen 25 uygulama listesine girdi ve Google Play'de 1 milyardan fazla kez indirildi.

WhatsApp is proud to be an Equal Employment Opportunity and Affirmative Action employer. We do not discriminate based upon race, religion, color, national origin, sex, sexual orientation, gender identity, age, status as a protected veteran, status as an individual with a disability, or other applicable legally protected characteristics. Click here to read Equal Employment Opportunity is the Law.

We are committed to providing reasonable accommodations for qualified individuals with disabilities and disabled veterans in our job application procedures. If you need assistance or an accommodation due to a disability, you may contact us at accommodations-ext@fb.com or you may call us at +1 650 308 7837.

WhatsApp participates in the E-Verify program in certain locations, as required by law.