הצטרף/י אל WhatsApp
WhatsApp היא דרך מהירה, פשוטה ובזמן-אמת כדי לדבר עם כל אחד בכל העולם. מעל מליארד אנשים ביותר מ-180 מדינות משתמשים ב-WhatsApp כדי לשמור על קשר עם חברים ומשפחה, בכל זמן ובכל מקום. WhatsApp לא רק ניתנת חינם אך גם זמינה במגוון רחב של מכשירי סלולר ובאזורים עם קישוריות נמוכה — אשר מאפשרת נגישות ובזמן-אמת בכל מקום שתהיה. זוהי דרך פשוטה ובטוחה כדי לשתף את הרגעים האוהבים עליך, לשלוח מידע חשוב או סתם להתעדכן עם חבר. WhatsApp עוזרת לאנשים להתחבר ולשתף לא משנה היכן הם נמצאים בעולם.

WhatsApp is proud to be an Equal Employment Opportunity and Affirmative Action employer. We do not discriminate based upon race, religion, color, national origin, sex, sexual orientation, gender identity, age, status as a protected veteran, status as an individual with a disability, or other applicable legally protected characteristics. Click here to read Equal Employment Opportunity is the Law.

We are committed to providing reasonable accommodations for qualified individuals with disabilities and disabled veterans in our job application procedures. If you need assistance or an accommodation due to a disability, you may contact us at accommodations-ext@fb.com or you may call us at +1 650 308 7837.

WhatsApp participates in the E-Verify program in certain locations, as required by law.