Přidejte sa k týmu WhatsApp
WhatsApp nabízí rychlý, jednoduchý a spolehlivý způsob komunikace s kýmkoliv na světě. Více než 1 miliarda lidí ve více než 180 zemích používá službu WhatsApp ke komunikaci s přáteli a rodinou - kdykoliv a kdekoliv. Aplikace WhatsApp je bezplatná a je k dispozici pro několik mobilních zařízení, a to i v oblastech s nespolehlivým připojením — to z ní dělá přístupnou a spolehlivou službu bez ohledu na to, kde se nacházíte. Představuje jednoduchý a bezpečný nástroj pro sdílení příjemných momentů, posílání důležitých informací nebo spojení s přáteli. WhatsApp pomáhá lidem připojit se a sdílet vše důležité s kontakty po celém světě.

WhatsApp is proud to be an Equal Employment Opportunity and Affirmative Action employer. We do not discriminate based upon race, religion, color, national origin, sex (including pregnancy, childbirth, or related medical conditions), sexual orientation, gender identity, gender expression, age, status as a protected veteran, status as an individual with a disability, genetic information, or other applicable legally protected characteristics. We also consider qualified applicants with criminal histories, consistent with applicable federal, state and local law. You may view Facebook’s Pay Transparency Policy and Equal Employment Opportunity is the Law notice by clicking on their corresponding links. Additionally, WhatsApp participates in the E-Verify program in certain locations, as required by law.

WhatsApp is committed to providing reasonable accommodations for candidates with disabilities in our recruiting process. If you need any assistance or accommodations due to a disability, please let us know at accommodations-ext@fb.com.