Pridajte sa k tímu WhatsApp
WhatsApp ponúka rýchly, jednoduchý a spoľahlivý spôsob komunikácie s kýmkoľvek na svete. Viac ako 1 miliarda ľudí vo viac než 180 krajinách používa službu WhatsApp na komunikáciu s priateľmi a rodinou - kedykoľvek a kdekoľvek. Aplikácia WhatsApp je bezplatná a je k dispozícii pre viaceré mobilné zariadenia, a to aj v oblastiach s nespoľahlivým pripojením — to z nej robí prístupnú a spoľahlivú službu bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Predstavuje jednoduchý a bezpečný nástroj na zdieľanie príjemných momentov, posielanie dôležitých informácií alebo spojenie s priateľmi. WhatsApp pomáha ľuďom pripojiť sa a zdieľať všetko dôležité s kontaktmi po celom svete.

WhatsApp is proud to be an Equal Employment Opportunity and Affirmative Action employer. We do not discriminate based upon race, religion, color, national origin, sex (including pregnancy, childbirth, or related medical conditions), sexual orientation, gender identity, gender expression, age, status as a protected veteran, status as an individual with a disability, genetic information, or other applicable legally protected characteristics. We also consider qualified applicants with criminal histories, consistent with applicable federal, state and local law. You may view Facebook’s Pay Transparency Policy and Equal Employment Opportunity is the Law notice by clicking on their corresponding links. Additionally, WhatsApp participates in the E-Verify program in certain locations, as required by law.

WhatsApp is committed to providing reasonable accommodations for candidates with disabilities in our recruiting process. If you need any assistance or accommodations due to a disability, please let us know at accommodations-ext@fb.com.