Yurtdışındayken, veri dolaşımı için ücret uygulanır mı?

WhatsApp Messenger, telefonunuzdaki web tarayıcısının ve e-postanın kullandığı aynı internet paketini kullanır. Eğer dolaşımdayken hücresel veri kullanmanız ek ücretlendirmeyle sonuçlanıyorsa, aynı şekilde dolaşımdayken WhatsApp'ı kullandığınız için mobil operatörünüz tarafından ek ücretlendirmeye tabi tutulabilirsiniz. Diğer ülkelerdeki uluslararası dolaşım, SIM kartları, ücretler ve politikalar hakkında ayrıntılı bilgi için mobil operatörünüze başvurun. Eğer uluslararası bir veri planınız yoksa, dolaşımdayken oluşabilecek ekstra ücretleri önlemek için Dolaşımda Hücresel Veri'yi kapatın.

Veri dolaşımınızın devre dışı olduğundan emin olmak için:

Windows Phone ayarları > sistem > şebeke veya mobil ağ > Veri dolaşım seçenekleri'ne gidin ve dolaşımı kapat'ı seçin.

Wi-Fi internet erişimine ve mevcut WhatsApp hizmetine sahipseniz, WhatsApp'ı Wi-Fi bağlantısı üzerinden kullanmak ücretsizdir. Lütfen bazı Wi-Fi ağ bağlantılarının ücretli olabileceğini unutmayın.

Eğer veri dolaşımı telefonunuzda aktifse, ekstra veri ücretlendirmesine maruz kalmamak için medyayı otomatik indir özelliğini sadece Wi-Fi olarak ayarlamanızı öneririz. Medyayı otomatik indir özelliğini nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Seyahat ederken WhatsApp durumunuzu, WhatsApp durumunuzu "Şu an yurtdışındayım, Wi-Fi ile bağlandığımda yanıtlayabilirim" olarak ayarlamanızı öneririz. Böylece arkadaşlarınız neden hemen yanıt vermediğinizi anlarlar.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi