Yurtdışındayken, uluslararası dolaşım için ücret uygulanır mı?

WhatsApp Messenger, telefonunuzdaki web tarayıcısının ve e-postanın kullandığı aynı internet paketini kullanır. Uluslararası dolaşımdayken hücresel veri kullanmanız ek ücretlendirme ile sonuçlanıyorsa, aynı şekilde uluslararası dolaşımdayken WhatsApp'ı kullandığınız için mobil operatörünüz tarafından ek ücretlendirmeye tabi tutulabilirsiniz. Yurtdışı kullanım politikaları, ücretleri ve ülkeler kapsamı hakkında daha fazla bilgi için mobil operatörünüz ile iletişime geçin.

Uluslararası dolaşım paketiniz yoksa, uluslararası dolaşımı ücretledirmesini engellemek için Windows Phone ayarları > sistem > şebeke > Veri dolaşım seçenekleri > dolaşımı kapatı seçin.

WhatsApp'ı telefonunuz Wi-Fi'ye bağlıyken kullanmak, operatörünüz tarafından ücretlendirilmeyi engeller. Lütfen bazı Wi-Fi ağ bağlantılarının ücretli olabileceğini unutmayın.

Ayrıca WhatsApp durumunuzu "Şu an yurtdışındayım, Wi-Fi ile bağlandığımda yanıtlayabilirim" olarak ayarlamanızı öneririz -- bu şekilde arkadaşlarınız neden hemen yanıt vermediğinizi anlarlar.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi