WhatsApp her zaman açık ve bağlı, oturumdan nasıl çıkabilirim?

WhatsApp'ta çıkış yapma mekanizması yoktur. Uygulamamız telefonunuzu aktif olarak kullanmadığınız zamanlarda bile, mesajlarınızı hızlı alabilmeniz için her zaman bağlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik, SMS'in çalışma şekline benzer ve WhatsApp mesajlarınızın anında iletilmesini sağlar.

Bu özelliğin pil durumunuz ve veri kullanımınız hakkında sizi endişelendirdiğini anlıyor ve buna önem veriyoruz. Pil ve internet verisinin gereksiz kullanımını minimuma indirmek için çalışıyoruz. Uygulamamızı her güncellemeyle daha da geliştirmeye devam ediyoruz.

WhatsApp, sınırsız bir internet paketi kullanamızı tavsiye eder. WhatsApp, mesaj alıp gönderebilmek için (tıpkı e-posta gibi) internet veri planınızla çalışır. Bu nedenle, sınırsız bir internet veri paketiniz yoksa ve veri paketinizin sınırını aşarsanız cep telefonu operatörünüz size fazladan ücretlendirme uygulayabilir.

Kapsama alanı dışındayken WhatsApp'ın veri ağını kullanmasını engelleyebilirsiniz. Hücresel veriyi kapsama alanı dışındayken nasıl kapatacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi