Sıkça Sorulan Sorular

Türkçe

Sohbet geçmişi nasıl yedeklenir ve geri yüklenir?

Mesajları yedekleme

Bir S60 telefonunuz varsa, WhatsApp konuşmalarınız her gün sabah 4'te (ülke saat diliminize göre) otomatik olarak saklanmaktadır. Tüm konuşmalarınızın kaydolduğundan emin olmak için, manuel olarak yedekleme yapabilirsiniz:

  1. WhatsApp'ı açın ve Ayarlar > Sohbet Geçmişi > Sohbet geçmişini yedekleye gidin.
  2. Mesajları saklamak için Evete dokunun.

Mesajları geri yükleme

WhatsApp'ı silip yeniden yüklüyorsanız, yeni yüklediğiniz WhatsApp'ı ilk defa açtığınızda yedeklenen dosyalarınızı aktarmanızı soran bir mesajla karşılaşırsınız. Sohbet geçmişinizi aktarmak istiyorsanız, sorulduğunda Geri yükleye dokunun.

Bir S60 telefondan başka bir S60 telefona sohbetlerinizi aktarmak istiyorsanız, WhatsApp'ı yeni telefonunuza yüklemeden önce, hafıza kartını yeni telefonunuza aktarmanız yeterlidir. (Eğer SD kartınız yoksa ‘wa’ dosyasını eski telefonunuzdan yeni telefonunuzun hafızasına kopyalayın.) WhatsApp'ı yükleyin ve sohbet geçmişinizin aktarılması sorulduğunda Geri yükleye dokunun.

Yedekleme dosyaları hakkında birkaç teknik ayrıntı:

  1. Yedeklenen mesajlar, ‘wa’ isimli bir dosyada MsgStore.bak adı altında bulunabilinir.
  2. Yedeklenen mesajlar, yeterli alan olduğu sürece telefonunuzun dahili hafızasında ve SD kartınızda saklanır.
  3. Yedeklenen dosyalar en son yedeklemeden sonra 7 gün geçerlidir. Bu süre içinde sohbet geçmişinizi aktarmayı unutmayın!
  4. Yedeklenen dosyalar telefon numarasına özeldir; güvenlik nedenlerinden dolayı aynı telefon numarası veya SIM kart ile çalışır.
  5. Yedeklenen dosyalar şifrelendirilmiştir ve sadece WhatsApp içinden açılabilinir. Konuşmalarınızı bilgisayarınızda okuyabilmek için sohbetleriniz WhatsApp'tan epostanıza metin dosyası olarak gönderebilirsiniz.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi