Sıkça Sorulan Sorular

Türkçe

WhatsApp'a bağlanamıyorum!

Bağlantı sorunları genellikle internet bağlantınız veya telefon ayarlarınızdan dolayı kaynaklanır. Çoğu zaman, internet bağlantı problemleri geçicidir ve güçlü sinyalli olan bir alanla gittiğinizde mesajlarınız gönderip alınabilinir.

Ayrıca, bazen mesajların gönderip alınması biraz zaman alabilir. Bir mesajın karşı tarafa geç ulaşmasının veya tek bir onay işareti alınmasının pek çok nedeni olabilir. Örneğin: arkadaşlarınızın telefonu kapalı olabilir, kontörleri veya kredileri kalmamış olabilir veya internetin zayıf olduğu bir alanda bulunuyor olabilirler.

Eğer mesaj gönderip alımı ile ilgili sorunları devamlı yaşıyorsanız size aşağıdaki adımları izlemenizi öneririz:

  1. Telefonunuz için en son WhatsApp sürümüne sahip olduğunuzu buradan kontrol edin.
  2. Telefonunuzun internete güçlü bir sinyalle bağlı olduğundan emin olun. Bunu, bir websitesi açarak kontrol edebilirsiniz.
  3. Telefonunuzun sadece WAP bağlantısı kullanmadığından emin olun. WhatsApp HTTP/ web prizi olmayan veri kanallarını kullanarak mesaj gönderip alır, bu nedenle WhatsApp'ı Nokia cep telefonunuzda kullanmak için mobil internet paketinizin olması gereklidir.
  4. Telefonunuzun vekilli bir bağlantı kullanmadığına dikkat edin. Eğer telefonunuz bu çeşit bir bağlantı kullanıyorsa, cihaz operatörünüzle iletişime geçip yardım talep etminizi öneririz.
  5. Hala bağlanamıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Sorununuz hala devam mı ediyor? Cihaz operatörünüz, WhatsApp'ın mesaj gönderip almada kullandığı belirli veri kanallarını kapatıyor olabilir.

Cihaz operatörünüzden HTTP/web prizi olmayan bağlantılara izin vermesini isterseniz, telefonunuzu ayarlamanızda size yardımcı olabilirler. Cihaz operatörünüzle iletişime geçin ve telefonunuz için HTTP/web prizi olmayan bağlantılara nasıl izin verilebileceğini sorun. Size, veri ağınızı ve web ayarlarınızı oluşturmak için bir işlemle yardımcı olacaklardır.

Platformlara özel bağlantı onarı yöntemleri için lütfen okuyun: Android | iPhone | BlackBerry | Windows Phone | BlackBerry 10.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi