Sıkça Sorulan Sorular

Türkçe

WhatsApp her zaman açık ve bağlı, oturumumu nasıl kapatabilirim?

WhatsApp'ın çıkış yapma mekanizması yoktur. Uygulamamız telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda bile, mesajlarınızı hızlı alabilmeniz için her zaman bağlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik, SMS'in çalışma şekline benzer ve WhatsApp mesajlarınızın anında iletilmesini sağlar.

Bu özelliğin pil durumunuz ve veri kullanımınız hakkında sizi endişelendirdiğini anlıyor ve bunu ciddiye alıp pil ve internet verisinin gereksiz kullanımını en az miktara indirmek için çabalıyoruz. Uygulamamızı her güncelleme ile daha fazla geliştirmeye devam ediyoruz.

Eğer bir S60 telefon kullanıyorsanız, WhatsApp'ın mümkün olduğunda internet verisi yerine kablosuz ağ (Wi-Fi) kullanmasını ayarlayabilirsiniz:

  1. Ana sayfadan Seçenekler > Ayarlar > Bağlantı > Bağlantı önceliğini seçin.
  2. Önceliğin Kablosuz Ağ, Hücresel olarak ayarlandığından emin olun.

Ayrıca WhatsApp, sınırsız bir internet paketi kullanamızı tavsiye eder. WhatsApp, mesaj alıp gönderebilmek için (tıpkı eposta gibi) internet veri planınız ile çalışır. Bu nedenle, sınırsız bir internet veri paketiniz yoksa, mobil sağlayıcınızdan veri paketinizin sınırını aştığınız taktirde fazladan ücretlendirmeye tabi tutulabilirsiniz.

Ancak kapsama alanı dışındayken WhatsApp'ın veri ağını kullanmasını engelleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını buradan öğrenebilirsiniz.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi