Sesli Mesajlaşmayı Nasıl Kullanırım?

Sesli Mesajlaşma, kişi veya grup sohbetlerinde anında iletişim kurmanızı sağlar. Bu özellik, zenginleştirilmiş sohbet deneyimi sunarak, önemli ve zamana duyarlı mesajlarınızın anında iletilmesini sağlar. Bu nedenle tüm Sesli Mesajlar otomatik olarak indirilir.

Sesli Mesaj Gönderme

Sesli mesaj göndermek için, Sesli Mesaj tuşuna dokunup basılı tutmanız yeterlidir. iPhone'da Sesli Mesaj tuşu, metin giriş kutusundaki gönder tuşunun yerine geçen bir mikrofon simgesidir.

Sesli Mesajı kaydederken mesajı anında iptal etmek için sola kaydırabilirsiniz.

Sesli Mesajlaşmanın en önemli ve devrimsel özelliklerinden biri kişilerinizin Sesli Mesajınızı dinleyince, mikrofon simgesinin maviye dönmesidir.

Sesli Mesaj Alma

Sesli mesaj aldıktan sonra dinlemek için oynat tuşuna basabilirsiniz. Mesajı telefonunuzun kulak hoparlöründen dinlemek için telefonu kulağınıza yaklaştırabilir, veya mesajı telefon hoparlöründen dinlemek için telefonu kulağınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Kulaklık takılıyken, Bas Konuş mesajları her zaman kulaklığınızdan oynatılacaktır.

Dinlemediğiniz mesajların yanındaki mikrofon yeşildir:

Dinlediğiniz mesajların yanındaki mikrofon mavidir:

Sesli mesajın diğer platformlarda nasıl kullanıldığını öğrenin: Android | BlackBerry | Nokia S40 | Nokia S60 | Windows Phone | BlackBerry 10.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi