Mesajlarımı nasıl geri yüklerim?

WhatsApp konuşma geçmişlerinizi saklamaz; ne yazık ki silinmiş sohbetlerinizi geri getiremiyoruz. Sohbet geçmişinizi yedekleyip geri yüklemek için iCloud yedekleme özelliğimizi kullanabilirsiniz.

iCloud yedeği

WhatsApp Ayarları > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği'ne giderek ve Şimdi Yedekle'yi seçerek sohbetlerinizin yedeğini her zaman manuel olarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca, Otomatik Yedek'e gidip yedekleme sıklığını seçerek yedeklemelerin otomatik olarak oluşturulmasını ayarlayabilirsiniz. Bu, sohbetlerinizi ve medyalarınızı iCloud hesabınıza yedekleyecektir; yedeklemenize videoları dahil etmeyi veya etmemeyi seçebilirsiniz. İnternet bağlantınıza ve yedekleme boyutunuza göre iCloud yedekleme işlemi biraz zaman alabilir.

Koşullar:
 • iOS 5.1 veya üstüne sahip olmalısınız.
 • iCloud'a giriş yapmalısınız ( iPhone Ayarlar > iCloud).
 • iOS 7 için: Belgeler ve Veriler AÇIK olarak ayarlanmalıdır (iPhone Ayarlar > iCloud > Belgeler ve Veriler).
  iOS 8 için: iCloud Drive AÇIK olarak ayarlanmalıdır (iPhone Ayarlar > iCloud > iCloud Drive).
 • Hem iCloud'unuzda hem de iPhone'unuzda yeterli boş alan bulunmalıdır.

Hücresel veri üzerinden iCloud kullanımı

Mobil internet kullanımınız hakkında endişeleniyorsanız, iCloud'unuzu sadece Wi-Fi'ya bağlıyken kullanacak şekilde sınırlamanızı tavsiye ederiz. iCloud'un mobil internet üzerinden kullanımını kapatmak için iPhone Ayarlar > iCloud > iCloud Drive iOS 8 için ya da iOS 7 ve öncesi için iPhone Ayarları > iCloud > Belgeler ve Veriler'e gidip Hücresel Veriyi Kullan'ı kapalı olarak ayarlayın.

iCloud'dan sohbet geçmişini kurtarma

iCloud yedeğinden sohbet geçmişinizi kurtarmak için, öncelikle WhatsApp Ayarları > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği'ne giderek iCloud'da bir yedeklemenin olduğundan emin olun. Eğer en son yedeklemenin ne zaman oluşturulduğunu görürseniz, uygulamayı silip App Store'dan yeniden yüklemeniz yeterlidir. Telefonunuzu doğruladıktan sonra, ekrandaki talimatlar sohbet geçmişinizi yeniden yüklemeniz için sizi yönlendirecektir. Aynı iCloud yedeği şartları iCloud'un yeniden yükleme yapması için gereklidir. Ayrıca, yedekleme yaptığınızdaki ve geri yüklemeye çalıştığınız telefon numarası aynı olmalıdır. Başka bir WhatsApp hesabındaki sohbet geçmişini aktaramazsınız. Eğer bir iCloud hesabını paylaşıyorsanız bu, yedeklemelerinizi ayrı olarak saklamanızı sağlar.

iCloud aksaklık çözümleme

Eğer iCloud'dan yedekleme ya da geri yükleme yaparken sorun yaşıyorsanız bu muhtelemelen WhatsApp ile ilgili bir sorun değil iCloud hesabı ile ilgili bir sorundur.

Eğer yedekleme yaratamıyorsanız, lütfen aşağıdakileri deneyin:

 1. iPhone Ayarları > iCloud'dan, iCloud'a bağlı olduğunuzu onaylayın.
 2. iPhone Ayarları > iCloud'dan, iCloud Drive'ın açık olduğunu onaylayın. iOS 7 ve öncesi sürümleri kullanıyorsanız, iCloud Drive yerine Belgeler & Veriler göreceksiniz.
 3. Eğer iOS 7 ve öncesi sürümlü iPhone'larda yedekleme yapmaya çalışıyorsanız, Apple ID'nizi kullanan başka bir cihazın iCloud Drive'ının açık olmadığını onaylayın. Eğer Apple ID kullanan herhangi bir cihazda iCloud Drive açarsanız iOS ve öncesi sürümlerde veri yükleyemeyeceksiniz. iCloud Drive daha önceden açılıp kapandıysa bile iOS 7 cihazınızda yedekleme yapamazsınız. Yedekleme yapmak için iOS 8'e güncellemeniz gerekebilir.
 4. Yedekleme yaratmak için iCloud hesabınızda yeterli alanınız olduğunu onaylayın. iPhone Ayarları > iCloud > Depolama Alanı'ndan ne kadar uygun alanınız olduğunu görebilirsiniz.
 5. Eğer hücresel veri ağı üzerinden yedekleme yapıyorsanız iOS 8 için iPhone Ayarları > iCloud > iCloud Drive'dan ya da iOS 7 ve öncesi için iPhone Ayarları > iCloud > Belgeler & Veriler'den Hücresel Veri Kullanımının açık olduğundan emin olun.
 6. WhatsApp Ayarları > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği'nden "Şimdi Yedekle"ye basarak yedekleme yapmaya çalışın ekranda "yükleniyor" yazısı olduğu sürece WhatsApp'ı açık tutun.
 7. Başka bir ağdan yedekleme yapmaya çalışmak - tercihen en çok bağlandığınız ağ. iCloud daha sıklıkla bağlandığınız ağın coğrafi konumunda yedekleme yapmaya çalıştığınızda en iyi çalışacak şekilde dizayn edilmiştir.

Eğer yedeklemeyi geri yükleyemiyorsanız, lütfen aşağıdakileri deneyin:

 1. Yedeklemenin kurulduğu iCloud hesabından ve aynı telefon numarasından veri geri yüklemeye çalıştığınızı onaylayın.
 2. iPhone'unuzda yedeklemeyi geri yükleyeyecek yeterli alanınız olduğunu onaylayın. Telefonunuzda iPhone Ayarları > Genel > Hakkında'ya giderek uygun alanı görebilirsiniz.
 3. iPhone Ayarları > iCloud > iCloud Drive'dan iCloud Drive'ın açık olduğunu onaylayın. iOS 7 ve öncesi sürümleri kullanıyorsanız, iCloud Drive yerine Belgeler & Veriler göreceksiniz.
 4. Eğer yedekleme iOS 8'de iCloud Drive kullanılarak yaratıldıysa, iOS 8 olmayan hiçbir cihazda bu yedeklemeyi geri yükleyemeyeceksiniz.
 5. Apple ID'yi kullanan herhangi bir cihazda iCloud Drive'ı açtıysanız, telefonunuz iOS 8 olmadıkça veriyi geri yükleyemeyeceksiniz.
 6. Başka bir ağdan geri yükleme yapmaya çalışmak - tercihen en çok bağlandığınız ağ. iCloud daha sıklıkla bağlandığınız ağın konumunda geri yükleme yapmaya çalıştığınızda en iyi çalışacak şekilde dizayn edilmiştir.

iPhone Yedeği

iPhone'nunuzu güncel olarak iTunes veya iCloud kullanarak yedeklediyseniz, önceki bir iPhone yedeklemesinden WhatsApp sohbetlerinizi iPhone'nunuza geri yükleyebilirsiniz. iPhone'nunuzu yedekleyip geri yükleme yapma hakkında daha fazla bilgi için bu Apple Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Konuşmayı E-postala

Bir konuşmanın kaybolmasını önlemek için, sohbet geçmişini e-posta ile kendinize gönderebilirsiniz:

 1. WhatsApp'ı açıp e-postalamak istediğiniz WhatsApp konuşmasını seçin.
 2. Kişinin ismine veya grup konusuna dokunun.
 3. Sayfayı aşağı kaydırın ve Sohbeti Epostala'yı seçin.
 4. Konuşmayı Medya Ekle veya Medya Olmadan e-posta ile göndermeyi seçin.
 5. E-posta adresinizi girip Gönder'e dokunun.

Mesajları farklı platformlarda nasıl geri yükleyeceğinizi öğrenmek için: Android | Windows Phone | BlackBerry | Nokia S60 | BlackBerry 10

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi