Telefon numaramı değiştiriyorum ve/veya telefonumu başkasına veriyorum, ne yapmalıyım?

Belirli bir telefon numarasını veya telefonu artık kullanmamaya karar verdiğinizde, WhatsApp hesabınızı yeni bir telefon numarasına veya telefona taşımalısınız.

Eski hesap numaranızı silip bilgilerinizi yeni numaranıza taşımanın en kolay yolu Numara Değiştir özelliğini kullanmaktır.

Kişilerinizin eski numaranızı telefon rehberlerinden silip, yeni numaranızı eklediklerinden emin olun. Numara geri dönüşümü mobil operatörler tarafından sıkça yapıldığı için eski numaranız başka birisine verilebilir.

Hesabınızı kullanmayı bıraktıktan 45 gün sonra hala eski numaranız yeni bir telefonda doğrulanmamışsa, hesabınız tamamen silinecektir.

Eğer bir telefon tipinden diğerine geçiş yapıyorsanız ve telefon numaranız aynı kalıyorsa, üyelik bilginiz ve gruplarınız gibi hesap bilgilerinizi taşıyabilirsiniz. Ancak, mesajlarınızı taşımanız mümkün olmaz.

Eğer aynı tip bir akıllı telefona geçiş yapıyorsanız, mesela bir Android'ten başka bir Android telefona geçiyorsanız, o zaman mesajlarınızı taşıma opsiyonunuz olabilir. Bu konuda daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

Telefonunuzu başkasına vermeden önce tüm bilgilerinizi sildiğinizden emin olun. Eğer telefonda SD kart varsa, buradaki bilgileri de silmeyi unutmayın. Böylece, WhatsApp mesajlarınız gibi, kişisel bilgilerinizin başkaları tarafından ele geçirilmesini engellemiş olursunuz.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi