Telefon numaramı değiştiriyorum ve/veya telefonumu başkasına veriyorum, ne yapmalıyım?

Telefon numaranızı veya telefonunuzu artık kullanmamaya karar verdiğiniz zaman, WhatsApp hesabınızı taşımalı veya silmelisiniz. Eski hesabınızı silip yeni numaranıza taşımanın en kolay yolu Numara Değiştir özelliğini kullanmaktır. Bu işlem hakkında talimatlar için lütfen burayı okuyun. Diğer bir opsiyon da hesabınızı yeni bir numarada doğrulamadan silmektir.

Kişilerinizin eski numaranızı telefon rehberlerinden silip, yeni numaranızı eklediklerinden emin olun. Numara geri dönüşümü, mobil operatörler tarafından kullanılan yaygın bir işlem olduğu için eski numaranız başka birisine verilebilir.

Eski numaranızı artık kullanmıyor ve eski numaranızı silmeyi veya aktarmayı unutmuşsanız, hesabınızın devre dışı bırakılması için bize ulaşabilirsiniz. Hesabınızı kullanmayı bıraktıktan 45 gün sonra hala eski numaranız yeni bir telefonda doğrulanmamışsa, hesabınız tamamen silinecektir.

Telefonunuzu başkasına vermeden önce tüm bilgilerinizi sildiğinizden emin olun. Eğer telefonda SD kart varsa, buradaki bilgileri de silmeyi unutmayın. Böylece, bilgilerinizin başkaları tarafından ele geçirilmesini engellemiş olursunuz.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi