Sıkça Sorulan Sorular

Türkçe

WhatsApp telefon numaramı nasıl değiştirebilirim?

Numara Değiştir özelliğini kullanma hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için telefon türünüze uygun makalelere gidebilirsiniz: Android | iPhone | BlackBerry | Nokia S40 | Windows Phone | BlackBerry 10.

Dikkat: Hesabınızı yeni numaranıza aktarmak için Numara Değiştir özelliğini kullandığınızdan emin olun. Yeni numaranızı WhatsApp'ta doğrularsanız (telefonunuza yeni sim kartı taktıp WhatsApp'ı açtığınızda doğrulama işlemini başlatırsınız) eski hesabınızdaki bilgiler yeni hesabınıza aktarılamaz.

İleride eski numaranızı kullanmayı düşünüyorsanız - örneğin, yeni numaranızı sadece tatildeyekn kullanıcaksanız - veya hesabınızı silmek istemiyorsanız, WhatsApp'ı silip yeniden yükleyebilirsiniz. Uygulamayı silmek, eski numaranıza bağlı olan hesabınızı silmez. Yeniden yüklendikten sonra, yeni telefon numaranızı doğrulayabilirsiniz.

Dikkat: Şu anda, Nokia S60 kullanıcılarının telefon numaralarını değiştirebilmeleri için uygumalamayı silip tekrar yüklemeleri gerekmektedir.

Lütfen SİM kartları veya cihazlarınızı sürekli değiştirmeyin; aksi taktirde doğrulama işleminde sorun yaşarsınız. Daha fazla bilgi için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi