Sıkça Sorulan Sorular

Türkçe

WhatsApp üzerinden mesaj göndermek ücretsiz midir?

Akıllı telefonunuz için uygun bir mobil internet veri paketiniz ve WhatsApp aboneliğiniz varsa, WhatsApp üzerinden mesaj ve medya gönderip almak ücretsizdir.

WhatsApp Messenger mesaj, resim, ses, video, konum ve kişi bilgilerini gönderip almak için telefonunuzun internet bağlantısını kullanır. Telefonunuz kapsama alanı içindeyse ve veri sınırınızı aşmadıysanız, WhatsApp üzerinden mesajlaşmakla ek ücrete tabi tutulmazsınız.
Veri kullanımı konusunda endişeleriniz varsa, mümküm oldukça Wi-Fi bağlantısı kullanmanızı öneririz.
Ancak, aşağıdakilere dikkat etmelisiniz:

  • Dolaşımdaysanız fazladan mobil veri ücretlerine tabi tutulabilirsiniz. Telefonunuzdan WhatsApp dolaşım ayarlarının nasıl yapılandıracağınızı öğrenebilirsiniz: Android | iPhone | Nokia | Windows Phone.
  • WhatsApp'ın arama özelliği yoktur. WhatsApp'ta Arama tuşunu görüyorsanız bu tuşu telefonunuzdaki Arama tuşu gibi kullanabilirsiniz. Bu nedenle, WhatsApp içinde Arama tuşu kullanılarak yapılan telefon görüşmelerinde mobil operatörünüzün arama ücretleri uygulanır.
  • Arkadaşlarınızı SMS mesajı ile WhatsApp'ı kullanmaya davet ederseniz, mobil operatörünüz tarafından ek hizmet ücretlerine tabi tutulabilirsiniz. WhatsApp'a arkadaş davet etmekle ilgili ek bilgileri burada bulunabilirsiniz.

Nokia telefonlarda, WhatsApp'ı sınırsız mobil internet planı ile kullanmanızı öneririz. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi