Sesli Mesajlaşmayı Nasıl Kullanırım?

Sesli Mesajlaşma kişi veya grup sohbetlerinde anında iletişim kurmanızı sağlar. Bu özellik, zenginleştirilmiş sohbet deneyimi sunarak, önemli ve zamana duyarlı mesajlarınızın anında iletilmesini sağlar. Bu nedenle tüm Sesli Mesajlar otomatik olarak indirilir.

Sesli Mesaj Göndermek

Sesli mesaj göndermek için Mikrofon simgesine dokunup basılı tutmanız yeterlidir. Sesli Mesajı kaydederken mesajı anında iptal etmek için sola kaydırabilirsiniz.

Sesli Mesajlaşmanın en önemli ve devrimsel özelliklerinden biri kişilerinizin Sesli Mesajınızı dinleyince, mikrofon simgesinin maviye dönüşmesidir. Not: Bazı telefonlarda, mesajınızın başı kaydedilmiyorsa konuşmadan önce bir saniye beklemeniz gerekebilir.

Sesli Mesaj Almak

Sesli Mesajı aldıktan sonra dinlemek için, Oynat tuşuna basabilirsiniz. Mesajı telefonunuzun kulak hoparlöründen dinlemek için telefonu kulağınıza yaklaştırabilir, veya mesajı telefon hoparlöründen dinlemek için telefonu kulağınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Kulaklık takılıyken, Sesli Mesajlar her zaman kulaklığınızdan oynatılacaktır.

Dinlemediğiniz mesajların yanındaki mikrofon yeşildir:
Dinlediğinizmesajların yanındaki mikrofon mavidir:

Sesli mesajı diğer platformlarda nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için: Android | iPhone | Windows Phone | Nokia S40 | BlackBerry | Nokia S60 Hoşçakalın,
WhatsApp Destek Ekibi