Kiedy jestem za granicą, czy będą naliczone opłaty za użycie roamingu?

Aplikacja WhatsApp używa danych komórkowych w taki sam sposób, jak działa przeglądanie stron internetowych czy e-mail w Twoim telefonie. Użycie danych komórkowych do korzystania z internetu (oraz z aplikacji WhatsApp) podczas roamingu może generować dodatkowe koszta naliczane przez Twojego operatora komórkowego. Skontaktuj się ze swoim operatorem, aby dowiedzieć się o kosztach związanych z wykorzystywaniem transferu danych w roamingu. Jeśli nie posiadasz międzynarodowego abonamentu na przesyłanie danych komórkowych, aby uniknąć dodatkowych kosztów w roamingu, najlepiej będzie wyłączyć Roaming danych.

Aby upewnić się, że roaming danych jest wyłączony przejdź do:

Ustawienia Windows Phone > system > sieć komórkowa > Opcje roamingu danych > nie korzystaj z roamingu.

Jeśli masz dostęp do internetu przez sieć Wi-Fi oraz aktywną usługę WhatsApp, użytkowanie WhatsApp przy użyciu Wi-Fi powinno być bezpłatne.

Jeśli masz aktywną usługę roamingu w swoim telefonie, zalecamy, aby zmienić ustawienia automatycznego pobierania plików na tylko Wi-Fi, w celu uniknięcia dodatkowych opłat. Aby dowiedzieć się jak skonfigurować te ustawienia, przeczytaj tutaj.

Nawet jeśli wyjmiesz kartę SIM lub wyłączysz dane komórkowe, nadal będziesz w stanie używać konta WhatsApp z obecnym numerem przy użyciu Wi-Fi. Jeśli kupisz lokalną kartę SIM podczas podróżowania, możesz użyć funkcji zmiany numeru, aby przenieść swoje konto na nowy numer telefonu.

Dowiedz się więcej o ustawieniach roamingu w telefonach typu: Android | iPhone | Nokia S40 | BlackBerry | Nokia S60 | BlackBerry 10

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp