Kiedy jestem za granicą, czy będą naliczone opłaty za użycie roamingu?

Komunikator WhatsApp używa danych komórkowych w taki sam sposób, jak działa przeglądanie stron internetowych czy e-mail w Twoim telefonie. Użycie danych komórkowych do korzystania z internetu (oraz z aplikacji WhatsApp) podczas roamingu może generować dodatkowe koszta naliczane przez Twojego operatora komórkowego. Skontaktuj się ze swoim operatorem, aby dowiedzieć się o kosztach związanych z wykorzystywaniem transferu danych w roamingu. Jeśli nie posiadasz międzynarodowego abonamentu na przesyłanie danych komórkowych, aby uniknąć dodatkowych kosztów w roamingu, najlepiej będzie wyłączyć dane Sieci komórkowej w roamingu.

Aby wyłączyć dane sieci komórkowej w roamingu

  1. Otwórz WhatsApp
  2. Przejdź do: Opcje > Ustawienia > Sieć > Sieć komórkowa w roamingu
  3. Wybierz Wyłączona (użyj Wi-Fi), jeśli nie chcesz, aby Twój telefon łączył się z internetem poprzez dane komórkowe w roamingu

Zalecamy skonfigurowanie ustawień WhatsApp w taki sposób, aby połączenie podczas roamingu miało miejsce jedynie przy użyciu sieci Wi-Fi. Jednak przy takich ustawieniach wiadomości otrzymywać będziesz jedynie po podłączeniu się do dostępnej sieci Wi-Fi.

Aby uniknąć dodatkowych kosztów podczas roamingu, możesz skonfigurować ustawienia automatycznego pobierania zdjęć, plików wideo i dźwięków. Dowiedz się, jak skonfigurować automatyczne pobieranie mediów tutaj.

Dowiedz się więcej o ustawieniach roamingu w telefonach typu: Android | iPhone | Windows Phone | Nokia S40 | BlackBerry | BlackBerry 10

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp