Kiedy jestem za granicą, czy będą naliczone opłaty za użycie roamingu?

Komunikator WhatsApp używa danych komórkowych w taki sam sposób, jak działa przeglądanie stron internetowych czy e-mail w Twoim telefonie. Użycie danych komórkowych do korzystania z internetu (oraz z aplikacji WhatsApp) podczas roamingu może generować dodatkowe koszta naliczane przez Twojego operatora komórkowego. Skontaktuj się ze swoim operatorem, aby dowiedzieć się o kosztach związanych z wykorzystywaniem transferu danych w roamingu. Jeśli nie posiadasz międzynarodowego abonamentu na przesyłanie danych komórkowych, aby uniknąć dodatkowych kosztów w roamingu, najlepiej będzie wyłączyć dane Sieci komórkowej w roamingu.

Aby wyłączyć dane sieci komórkowej w roamingu

  1. Otwórz WhatsApp
  2. Przejdź do: Opcje > Ustawienia > Sieć > Sieć komórkowa w roamingu
  3. Wybierz Wyłączona (użyj Wi-Fi), jeśli nie chcesz, aby Twój telefon łączył się z internetem poprzez dane komórkowe w roamingu

Zalecamy skonfigurowanie ustawień WhatsApp w taki sposób, aby połączenie podczas roamingu miało miejsce jedynie przy użyciu sieci WiFi. Jednak przy takich ustawieniach wiadomości otrzymywać będziesz jedynie po podłączeniu się do dostępnej sieci WiFi.

Aby uniknąć dodatkowych kosztów podczas roamingu, możesz skonfigurować ustawienia Automatycznego pobierania zdjęć, plików wideo i dźwięków. Dowiedz się jak skonfigurować Automatyczne pobieranie mediów tutaj.

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp