Aplikacja WhatsApp jest zawsze włączona i w stanie czuwania, jak mam się wylogować?

WhatsApp nie posiada mechanizmu wylogowania. Aplikacja tak jest zaprogramowana, aby zawsze mogła być podłączona oraz abyś zawsze mógł/mogła otrzymywać wiadomości jak najszybciej, nawet jeśli nie używasz właśnie telefonu. Działa to w podobny sposób jak SMS i pozwala na natychmiastowe dostarczenie wiadomości WhatsApp.

Rozumiemy, że może to powodować pytania odnośnie wykorzystania baterii oraz danych komórkowych. Zapewniamy jednak, iż sprawy te traktujemy bardzo poważnie i wciąż staramy się maksymalnie chronić zarówno żywotność baterii jak i zużycie danych komórkowych. Z każdą nową wersją wprowadzamy coraz to nowe ulepszenia.

Zespół WhatsApp mocno zaleca posiadanie nieograniczonego pakietu internetowego do transmisji danych. WhatsApp działa poprzez dostęp do Twojego pakietu internetowego, aby wysyłać i odbierać wiadomości (tak jak wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail). Także jeśli nie posiadasz nielimitowanego pakietu danych, wówczas WhatsApp może wykorzystać Twój limit przesyłania danych a Twój operator komórkowy może naliczyć dodatkowe koszta.

Możesz zapobiec używaniu danych komórkowych przez WhatsApp podczas roamingu. Dowiedz się, jak wyłączyć dane komórkowe podczas roamingu z tego artykułu FAQ.

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp