Kiedy jestem za granicą, czy będą naliczone opłaty za użycie roamingu?

Komunikator WhatsApp używa danych komórkowych w taki sam sposób, jak działa przeglądanie stron internetowych czy e-mail w Twoim telefonie. Użycie danych komórkowych do korzystania z internetu (oraz z aplikacji WhatsApp) podczas roamingu może generować dodatkowe koszta naliczane przez Twojego operatora komórkowego. Skontaktuj się ze swoim operatorem, aby dowiedzieć się o kosztach związanych z wykorzystywaniem transferu danych w roamingu.

Jeśli nie posiadasz międzynarodowego abonamentu na przesyłanie danych komórkowych, aby uniknąć dodatkowych kosztów w roamingu, najlepiej będzie wyłączyć dane Sieci komórkowej lub / i Dane w roamingu: Ustawienia iPhone'a > Sieć komórkowa > Roaming.

Dla telefonów z iOS 6 i poniżej: Ustawienia iPhone'a > Ogólne > Sieć komórkowa > Roaming.

Używanie WhatsApp podczas podłączenia do sieci Wi-Fi nie powinno generować kosztów powiązanych z operatorem komórkowym. Zauważ jednak, że niektóre sieci Wi-Fi mogą wymagać opłat za użycie.

Nawet po wyjęciu karty SIM i wyłączeniu danych komórkowych nadal możesz używać swojego obecnego numeru w WhatsApp. Jeśli zdecydujesz się użyć lokalnej karty SIM, podczas przebywania za granicą, wówczas możesz użyć funkcji zmiany numeru, aby przenieść informacje o swoim koncie na nowy numer telefonu.

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp