Jak odtworzyć skasowane wiadomości?

Ponieważ historia Twoich konwersacji WhatsApp nie jest przechowywana na naszych serwerach, nie jesteśmy w stanie odtworzyć dla Ciebie skasowanych wiadomości. W wersjach aplikacji WhatsApp 2.10.1 i późniejszych możesz użyć opcji zarchiwizowania kopii zapasowej iCloud, aby odzyskać swoją historię czatów.

Archiwum iCloud

Użycie opcji archiwizacji kopii zapasowej do iCloud pozwoli Ci zachować czaty oraz multimedia na Twoim koncie iCloud. Zauważ proszę, że pliki wideo nie są uwzględnione podczas archiwizacji, w celu oszczędzania przestrzeni. Proces archiwizacji kopii zapasowej do iCloud może zająć trochę czasu, w zależności od jakości Twojego połączenia internetowego, jak i rozmiaru kopii zapasowej.

Możesz dokonać archiwizacji kopii zapasowej w każdej chwili w następujący sposób: otwórz Ustawienia WhatsApp > Ustawienia Czatu > Kopia zapasowa czatu i stuknij w Archiwizuj teraz. Możesz również włączyć automatyczne, zaplanowane wykonywanie archiwizacji poprzez stuknięcie w Autoarchiwizacja, a następnie wybranie częstotliwości tworzenia kopii zapasowej.

Wymagania:

 • iOS 5.1 lub wyżej
 • Musisz zalogować się do iCloud ( Ustawienia iPhone'a > iCloud)
 • W przypadku iOS 7: Dokumenty i dane (Ustawienia iPhone'a > iCloud > Dokumenty i dane) muszą być WŁĄCZONE
  W przypadku iOS 8: pole iCloud Drive (Ustawienia iPhone'a > iCloud > iCloud Drive) musi być WŁĄCZONE
 • Wystarczająca przestrzeń iCloud na historię czatów WhatsApp oraz zdjęcia, wiadomości głosowe i notatki audio
 • Wystarczająca przestrzeń w telefonie iPhone, aby utworzyć kopię zapasową

Używanie iCloud poprzez sieć komórkową

Jeśli obawiasz się zużycia dużej ilości danych komórkowych, zalecamy ograniczenie wykonywania archiwizacji jedynie przy użyciu sieci Wi-Fi. Aby wyłączyć archiwizację kopii zapasowej przez sieć komórkową, przejdź do: Ustawienia iPhone'a > iCloud w iOS8 lub Dokumenty i dane w iOS 7 i starszych wersjach oprogramowania oraz wyłącz opcję Używaj sieci kom..

Odtwarzanie historii czatów z iCloud

Aby odtworzyć historię czatów ze zarchiwizowanej kopii zapasowej w iCloud, na wstępie sprawdź czy dostępna jest kopia zapasowa historii czatów w następującej lokalizacji: Ustawienia WhatsApp > Ustawienia Czatu > Kopia zapasowa czatu. Jeśli widzisz kiedy wykonana została ostatnia archiwizacja kopii zapasowej, wówczas wykasuj i ponownie zainstaluj aplikację WhatsApp z App Store. Po zweryfikowaniu numeru telefonu podążaj za wskazówkami na ekranie, aby odtworzyć historię czatów. Takie same wymagania co do wykonania archiwizacji kopii zapasowej mają zastosowanie w momencie jej odtwarzania. Ponadto, numer telefonu użyty do wykonania kopii zapasowej i jej odtwarzania musi być ten sam. Oznacza to, że nie można odtworzyć historii czatów z innego konta WhatsApp. Jeśli więc udostępniasz/dzielisz konto iCloud, Twoja kopia zapasowa jest oddzielona (dzięki przypisaniu do danego numeru telefonu).

Rozwiązywanie problemów z iCloud

Jeśli masz problemy z wykonaniem lub odtworzeniem zarchiwizowanej kopii z iCloud, najprawdopodobniej jest to zagadnienie związane z Twoim kontem iCloud, a nie z WhatsApp.

Jeśli nie jesteś w stanie przeprowadzić archiwizacji, wypróbuj następujących kroków:

 1. Potwierdź zalogowanie do iCloud: Ustawienia iPhone'a > iCloud
 2. Potwierdź, że opcja iCloud Drive jest włączona w: Ustawienia iPhone'a > iCloud. Jeśli korzystasz z iOS 7, zamiast iCloud zobaczysz Dokumenty i dane.
 3. Jeśli próbujesz dokonać archiwizacji w telefonie iPhone z iOS 7 lub starszym oprogramowaniem, upewnij się, że żadne inne urządzenie używające Twojego Apple ID nie ma włączonej opcji iCloud Drive. Jeśli opcja iCloud Drive jest włączona dla jakiegokolwiek innego urządzenia korzystającego z tego samego Apple ID, nie będziesz w stanie przesłać swoich danych przy użyciu oprogramowania iOS 7 lub starszego. Konieczna będzie aktualizacja oprogramowania do iOS 8, w celu przeprowadzenia archiwizacji.
 4. Upewnij się, że posiadasz wystarczającą ilość dostępnej przestrzeni w swoim koncie iCloud, aby przeprowadzić archiwizację. Ilość dostępnej przestrzeni możesz sprawdzić w Ustawienia iPhone'a > iCloud > Dysk.
 5. Jeśli próbujesz wykonać archiwizację poprzez sieć komórkową, upewnij się, że opcja "Używaj sieci kom." jest włączona w iOS8: Ustawienia iPhone'a > iCloud > iCloud Drive; w iOS 7 i starsze oprogramowanie: Ustawienia iPhone'a > Dokumenty i dane
 6. Wykonaj ręcznie kopię zapasową w: WhatsApp > Ustawienia > Ustawienia czatu > Kopia zapasowa czatu > Archiwizuj teraz oraz nie zamykaj WhatsApp dopóki na ekranie nie pojawi się "przesyłam"
 7. Wykonaj ręcznie kopię zapasową przy użyciu połączenia do innej sieci - wypróbuj tej sieci, z którą łączysz się najczęściej. iCloud działa najlepiej, jeśli wykonujesz kopię zapasową w tej lokalizacji geograficznej, w której łączysz się najczęściej.

Jeśli nie możesz odtworzyć zarchiwizowanej kopii, wypróbuj następujących kroków:

 1. Upewnij się, że odtwarzasz dane przy użyciu tego samego numeru telefonu i konta iCloud, które używane były przy przeprowadzaniu archiwizacji
 2. Sprawdź czy w Twoim telefonie iPhone masz wystarczająco dużo przestrzeni wymaganego do odtworzenia zarchiwizowanej kopii. Dostępną "Pojemność" znajdziesz w: Ustawienia iPhone'a > Ogólne > To urządzenie...
 3. Potwierdź, że opcja iCloud Drive jest włączona w: Ustawienia iPhone'a > iCloud. Jeśli korzystasz z iOS 7, zamiast iCloud zobaczysz Dokumenty i dane.
 4. Jeśli zarchiwizowana kopia utworzona została przy użyciu iCloud Drive w iOS 8, nie będziesz w stanie odtworzyć jej w urządzeniu, które nie posiada oprogramowania iOS 8 z włączona opcją iCloud Drive.
 5. Jeśli opcja iCloud Drive jest włączona dla jakiegokolwiek urządzenia korzystającego z tego samego Apple ID, nie będziesz w stanie odtworzyć swoich danych w telefonie iPhone, jeśli nie posiada on oprogramowania iOS 8.
 6. Spróbuj odtworzenia danych przy użyciu połączenia do innej sieci - wypróbuj tej sieci, z którą łączysz się najczęściej. iCloud działa najlepiej, jeśli wykonujesz kopię zapasową w tej lokalizacji geograficznej, w której łączysz się najczęściej.

Archiwizacja telefonu iPhone

Jeśli Twój telefon został wcześniej zarchiwizowany do iTunes lub iCloud, wówczas możliwe jest, aby odzyskać historię czatów WhatsApp poprzez odtworzenie poprzedniej kopii zapasowej. Dowiedz się więcej na temat archiwizacji i odtwarzania telefonu iPhone z tej strony Apple Support.

Wysyłanie konwersacji na e-mail

Możesz wysłać do siebie historię czatów w wiadomości e-mail, aby zachować daną konwersację:

 1. W WhatsApp otwórz konwersację, którą chcesz wysłać przez e-mail
 2. Stuknij w nazwę kontaktu lub grupy w pasku nawigacji
 3. Przewiń do samego dołu i stuknij w Wyślij przez e-mail
 4. Wybierz jaką wiadomość e-mail chcesz wysłać: Załącz multimedia lub Bez multimediów
 5. Wprowadź swój adres e-mail i stuknij w Wyślij

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp