Jak przywrócić skasowane wiadomości?

Ponieważ historia Twoich konwersacji WhatsApp nie jest przechowywana na naszych serwerach, nie jesteśmy w stanie przywrócić dla Ciebie skasowanych wiadomości. W wersjach aplikacji WhatsApp 2.10.1 i późniejszych możesz użyć opcji zarchiwizowania kopii zapasowej iCloud, aby odzyskać swoją historię czatów.

Archiwum iCloud

Użycie opcji archiwizacji kopii zapasowej do iCloud pozwoli Ci zachować czaty oraz multimedia na Twoim koncie iCloud. Zauważ proszę, że pliki wideo nie są uwzględnione podczas archiwizacji, w celu oszczędzania przestrzeni. Proces archiwizacji kopii zapasowej do iCloud może zająć trochę czasu, w zależności od jakości Twojego połączenia internetowego, jak i rozmiaru kopii zapasowej.

Możesz dokonać archiwizacji kopii zapasowej w każdej chwili w następujący sposób: otwórz Ustawienia WhatsApp > Ustawienia Czatu > Kopia zapasowa czatu i stuknij w Archiwizuj teraz. Możesz również włączyć automatyczne, zaplanowane wykonywanie archiwizacji poprzez stuknięcie w Autoarchiwizacja a następnie wybranie częstotliwości tworzenia kopii zapasowej.

Wymagania:

 • iOS 5.1 lub wyżej
 • Musisz zalogować się do iCloud ( Ustawienia iPhone'a > iCloud)
 • W przypadku iOS 7: Dokumenty i dane ( Ustawienia iPhone'a > iCloud > Dokumenty i dane) muszą być WŁĄCZONE
  W przypadku iOS 8: pole iCloud Drive ( Ustawienia iPhone'a > iCloud > iCloud Drive) musi być WŁĄCZONE
 • Wystarczająca przestrzeń iCloud na historię czatów WhatsApp oraz zdjęcia, wiadomości głosowe i notatki audio
 • Wystarczająca przestrzeń w telefonie iPhone, aby utworzyć kopię zapasową

Używanie iCloud poprzez sieć komórkową

Jeśli obawiasz się zużycia dużej ilości danych komórkowych, zalecamy ograniczenie wykonywania archiwizacji jedynie przy użyciu dostępu do sieci Wi-Fi. Aby wyłączyć archiwizacjcę kopii zapasowej przez sieć komórkową, przejdź do: Ustawienia iPhone'a > iCloud > Dokumenty i dane oraz wyłącz opcję Używaj sieci kom..

Przywracanie historii czatów z iCloud

Aby przywrócić historię czatów ze zarchiwizowanej kopii zapasowej w iCloud, na wstępie sprawdź czy dostępna jest kopia zapasowa historii czatów w następującej lokalizacji: Ustawienia WhatsApp > Ustawienia Czatu > Kopia zapasowa czatu. Jeśli widzisz kiedy wykonana została ostatnia archiwizacja kopii zapasowej, wówczas wykasuj i ponownie zainstaluj aplikację WhatsApp z App Store. Po zweryfikowaniu numeru telefonu podążaj za wskazówkami na ekranie, aby przywrócić historię czatów. Takie same wymagania co do wykonania archiwizacji kopii zapasowej mają zastosowanie w momencie jej przywracania. Ponadto, numer telefonu użyty do wykonania kopii zapasowej i jej przywracania musi być ten sam. Oznacza to, że nie można przywrócić historii czatów z innego konta WhatsApp. Jeśli więc udostępniasz/dzielisz konto iCloud, Twoja kopia zapasowa jest bezpieczna.

Archiwizacja telefonu iPhone

Jeśli Twój telefon został wcześniej zarchiwizowany do iTunes lub iCloud, wówczas możliwe jest, aby odzyskać historię czatów WhatsApp poprzez odtworzenie poprzedniej kopii zapasowej. Dowiedz się więcej na temat archiwizacji i odtwarzania telefonu iPhone z tej strony Apple Support.

Wysłanie konwersacji e-mailem

Możesz wysłać do siebie historię czatów w wiadomości e-mail, aby zachować daną konwersację:

 1. W WhatsApp otwórz konwersację, którą chcesz wysłać przez e-mail
 2. Stuknij w nazwę kontaktu lub grupy w pasku nawigacji
 3. Przewiń do samego dołu i stuknij w Wyślij przez e-mail
 4. Wybierz jaką wiadomość e-mail chcesz wysłać: Załącz multimedia lub Bez multimediów
 5. Wprowadź swój adres e-mail i stuknij w Wyślij

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp