Mam zamiar zmienić mój numer telefonu i / lub aparat telefoniczny, co mam zrobić?

Przed zmianą numeru telefonu lub aparatu telefonicznego, należy przenieść swoje konto WhatsApp na nowy numer lub do nowego aparatu telefonicznego.

Aby usunąć swoje konto WhatsApp związane ze starym numerem i przenieść je na nowy, należy użyć funkcji Zmień numer.

Upewnij się, że Twoi znajomi usunęli stary numer z książek adresowych swoich telefonów i dodali Twój nowy numer. Powszechną praktyką stosowaną przez operatorów komórkowych jest przekazywanie numeru wcześniej używanego nowemu klientowi. Dlatego też można się spodziewać, że Twój dawny numer zostanie przypisany nowej osobie.

Po zaprzestaniu korzystania z konta, jeśli ten sam numer zostanie użyty do aktywacji konta WhatsApp w nowym urządzeniu po upływie 45 dni, stare konto zostanie całkowicie usunięte.

Jeśli zmieniasz typ smartfona przy zachowaniu tego samego numeru telefonu, będziesz w stanie przenieść wszystkie informacje o swoim koncie, takie jak informacje o subskrypcji i uczestnictwo w grupach. Nie będziesz jednak w stanie przenieść historii wiadomości.

Jeśli zmieniasz rodzaj smartfona na inny w ramach tej samej platformy, jak na przykład jeden telefon Android na drugi, wówczas masz możliwość przeniesienia historii swoich rozmów. Więcej na tem temat dowiesz się tutaj.

Przed oddaniem swojego smartfona, upewnij się, że urządzenie to nie zawiera żadnych danych (zostało "wyczyszczone"). Pamiętaj także, aby wyczyścić kartę SD, jeśli jest w telefonie. To zagwarantuje, że Twoje dane prywatne, jak na przykład Twoje wiadomości WhatsApp, nie wpadną w ręce osób niepożądanych.

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp