Dlaczego WhatsApp używa mojego numeru telefonu i mojej książki adresowej?

Prosimy Cię o podanie numeru telefonu, ponieważ w taki sposób łączymy wiadomości WhatsApp między Tobą i Twoimi kontaktami, podobnie działa SMS.

Twoje dane z książki adresowej są prywatne. Żaden użytkownik WhatsApp nie ma dostępu do Twoich danych z książki adresowej, chyba że Ty udostępnisz swoje dane. Cenimy Twoją prywatność i nigdy nie sprzedawaliśmy, nie sprzedajemy, i nie będziemy sprzedawać nikomu Twoich danych osobowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej Polityce Prywatności, prosimy zapoznać się z naszym artykułem o prywatności.

W celu zapobiegania i zmniejszenia niechcianych wiadomości / spamu, jak również dla pozytywnego doświadczenia używania aplikacji, WhatsApp wykorzystuje numery telefonów z książki adresowej telefonu. WhatsApp nie przechowuje żadnych Twoich danych na innych systemach. WhatsApp szuka numerów z książki adresowej, a następnie sprawdza, które numery używają aplikacji WhatsApp. Umożliwia to użytkownikom WhatsApp z Twojej książki adresowej pojawienie się jako kontakty w liście Ulubione (Kontakty w telefonach typu Android) i na ekranie Czaty. Podczas całego tego procesu, tylko numery telefonów są wysyłane do WhatsApp w celu wyszukiwania, są to bezpiecznie połączenia szyfrowane. Żadne inne informacje, takie jak: nazwy użytkowników, e-maile i adresy nie są wysyłane. Aby wiedzieć, z kim rozmawiasz, aplikacja wyświetla nazwy z Twojej książki adresowej.

Zachęcamy do przeczytania naszego blogu na temat "Dlaczego nie sprzedajemy reklam". To wyjaśnia nasze poglądy na temat prywatności użytkownika, czego oczekujemy od naszych użytkowników, i czego należy się spodziewać od nas.

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp