Kiedy jestem za granicą, czy będą naliczone opłaty za użycie roamingu?

Komunikator WhatsApp używa danych komórkowych w taki sam sposób, jak działa przeglądanie stron internetowych czy e-mail w Twoim telefonie. Użycie danych komórkowych do korzystania z internetu (oraz z aplikacji WhatsApp) podczas roamingu może generować dodatkowe koszta naliczane przez Twojego operatora komórkowego. Skontaktuj się ze swoim operatorem, aby dowiedzieć się o kosztach związanych z wykorzystywaniem transferu danych w roamingu. Jeśli nie posiadasz międzynarodowego abonamentu na przesyłanie danych komórkowych, aby uniknąć dodatkowych kosztów w roamingu, najlepiej będzie wyłączyć Roaming danych.

Aby potwierdzić, że roaming jest wyłączony:

Android 2.1 i 2.3

Otwórz Ustawienia > Sieci zwykłe i bezprzewodowe > Sieci komórkowe i upewnij się, że Roaming danych jest wyłączony.

Android 4.0+

Otwórz Ustawienia > Więcej... (wewnątrz Sieci zwykłe i bezprzewodowe) > Sieci komórkowe i upewnij się, że Roaming danych jest wyłączony.

Non stock Android

Poszukaj "Sieć komórkowa" lub "Dane sieci komórkowej" w ustawieniach telefonu i wyłącz "Roaming danych".

Jeśli masz dostęp do internetu przez sieć Wi-Fi oraz aktywną usługę WhatsApp, użytkowanie aplikacji WhatsApp przy użyciu Wi-Fi powinno być bezpłatne.

Jeśli masz aktywną usługę roamingu w swoim telefonie, zalecamy, aby zmienić ustawienia Automatycznego pobierania mediów. W opcji W roamingu odznacz pola wszystkich mediów, w celu uniknięcia dodatkowych opłat. Aby dowiedzieć się jak skonfigurować te ustawienia, przeczytaj ten atykuł.

Jeśli jesteś w podróży, zalecamy, aby ustawić status jako "Używam roamingu, odpowiem, kiedy się połączę z Wi-Fi". W ten sposób Twoi znajomi będą wiedzieć, dlaczego nie odpowiadasz im od razu.

Pozdrawiamy,
Zespół Wsparcia WhatsApp